Art Navigator logo Art Navigator - wiadomości
 INDEX INNE WIADOMOŚCI ARCHIWUM 

Problemy budżetowe Festiwalu Kraków 2000

 W projekcie przyszłorocznego budżetu państwa przewidziano 7,3 miliona PLN dla Festiwalu Kraków 2000. Zarząd Miasta występował o przyznanie dotacji w wysokości 21 milionów. W tej sytuacji pod znakiem zapytania stanęła możliwość zorganizowania kilku planowanych na przyszły rok przedsięwzięć festiwalowych.
 Bogusław Sonik, dyrektor Festiwalu, twierdzi, że ostateczną decyzję o tym , co skreślić z programu podejmie niebawem Zarząd Miasta Krakowa. Nie ma mowy o zrezygnowaniu z najważniejszych imprez, takich jak wystawa "Wawel 1000-2000", obchody 600-lecia odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, festiwale Beethovena, Kantora i Wyspiańskiego. Być może odwołane zostaną duże widowiska plenerowe - "Legendy Krakowa" i "Wielka Majówka".
 W wypowiedziach dla lokalnej prasy przewodnicząca rady programowej Festiwalu Elżbieta Penderecka zastanawia się nad całkowitą rezygnacją z imprezy, lub podaniem się do dymisji, jeżeli festiwalowemu lobby nie uda się wywalczyć wyższej kwoty z budżetu państwa, tak jak udawało się to w poprzednich latach.

 

 

© 1998-2001 Internet Navigator System