Antyki Nowacki (2.1k)
  Antyki - Edwin Nowacki KATALOG  POLSKA  ANTYKI  LINKI  OGŁOSZENIA  REJESTRACJA English

Firma Edwin Nowacki Dzieła Sztuki Antyki założona w 1992 roku jest konsekwencją kolekcjonerskich, trwających już od ponad 40-lat, fascynacji właściciela galerii Pana Edwina Nowackiego. Galeria mieści się w samym sercu Poznania na Starym Rynku, w pięknej zabytkowej kamienicy.

  Galeria proponuje Swoim Klientom m.in.: wysokiej klasy meble, malarstwo polskie, srebra warsztatów polskich i obcych, oraz porcelanę wybitnych manufaktur.

  Otwartość pozwala jej na współprace z muzeami, instytucjami państwowymi, przedsiębiorstwami, jak również z Klientami prywatnymi. Firma stara się dostosować swoją ofertę oraz formy płatności do możliwości finansowych Klientów.

  Dewizą firmy jest nie tylko rzetelność, uczciwość i profesjonalizm, ale również próba zaszczepienia wsród Klientów kolekcjonerskiej pasji, której wzorem jest Edwin Nowacki.

  Od momentu pojawienia się Polskich Targów Sztuki, firma Edwin Nowacki Dzieła Sztuki Antyki jako jedyna sposród poznańskich galerii bierze w nich czynny udział. Pierwsze tego typu prezentacje organizowane byly przez gazetę Art & Business i Miedzynarodowe Targi Poznańskie w 1997 roku. W następnym roku impreza została powtórzona. W roku (1999), w maju, Krakowskie Targi S.A. zorganizowały pierwsze profesjonalne Ogólnopolskie Targi Antykwaryczne, połączone z Targami Konserwacji Zabytków i Dzieł Sztuki. W targach wzieły udział wszystkie najważniejsze firmy z całej Polski zajmujące się handlem sztuką. Poznań reprezentowała galeria Edwina Nowackiego. Jednym z warunków, które trzeba było spełnić by dołączyć do grona najlepszych była przynależność do Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich (SAP). Organizacja ta, na wzór innych tego typu zrzeszeń na świecie, ma na celu ustalenie pewnej gradacji poziomu antykwariatów i gwarantowanie jakości sprzedawanych usług.

   Dzięki targowym spotkaniom Galeria nawiązuje szereg koleżeńskich kontaktów umożliwiajacych współprace.

  Firma nie ogranicza się do wyłącznie do handlu sztuką czy prezentacji własnych osiągnieć bierze również udział w imprezach charytatywnych, z których pieniądze przeznaczane są na przykład na ratowanie zabytków naszego miasta. W roku 1999 galeria oddała obrazy na charytatywną aukcję organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary i Price Water House Coopers. Zebrane pieniądze przeznaczono na odremontowanie Poznańskiej Fary. Galeria bierze również udział w aukcjach charytatywnych, których celem jest pomoc dzieciom. W 2000 roku odbyła się w Princeton niezwykła aukcja dzieł sztuki zorganizowana przez Barbare Piasecką Johnson. Przekazała ona cześć swojej kolekcji na leczenie dzieci chorych na autyzm Galeria Edwina Nowackiego również wzieła w tej aukcji znaczący udział.

  Galeria utrzymuje również stałe kontakty z polskimi muzeami, którym nie tylko sprzedaje najwyższej klasy obiekty, czy wypożycza je na ekspozycje ale również oddaje w formie darowizn. Można by wymienić całą liste obiektów, które trafiły z galerii Pana Edwina Nowackiego na stałe ekspozycje muzealne w całej Polsce. Dzięki przyjaznym stosunkom z polskimi muzeami galeria na bieżąco korzysta z wiedzy specjalistów, ekspertów i konserwatorów i tym samym zapewnia bezpieczne zakupy swoim klientom.

Zakres możliwosci współpracy
Galeria Edwin Nowacki Dzieła Sztuki Antyki proponuje:

 • Zakup obiektów będących w bieżącej ofercie sklepu oraz dzieł "z górnej półki", wyjątkowych, przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów.
 • Zakup dzieł sztuki na indywidualne zamówienie Klienta, rozpoczynających lub kontynuujących Jego kolekcjonerskie poszukiwania.
 • Szeroko pojęte doradztwo.
  * Dzięki doskonałej znajomości rynku Galeria może doradzac przy zakupie obiektów umożliwiając powiększanie tworzonej kolekcji
  * Firma doradza również w zakupie drobnych, okazjonalnych upominków.
 • Wypożyczanie obiektów:
  do wystroju siedzib przedsiębiorstw, urzędów i instytucji finansowych na imprezy wymagajace eleganckiej i stylowej oprawy

     W zakupie dzieł sztuki możliwe jest: rezerwowanie obiektów (wstrzymanie sprzedaży i wycofanie z ekspozycji sklepu), negocjacje ceny w zależności od terminu i sposobu wpłacania należności (całościowo lub ratalnie, wszelkimi możliwymi formami płatności) Przy stałej współpracy możliwości negocjacji ceny zwiekszają się, bez wzgledu na termin i sposób finalizowania transakcji.

  Korzyści wynikające ze współpracy z firma Edwin Nowacki Dzieła Sztuki Antyki

    Główną korzyścią wynikajacą ze współpracy z Galerią Edwin Nowacki Dzieła Sztuki Antyki jest ustanowienie ceny na poziomie odpowiadającym wartości i współmiernym do jakości. Gwarantowane jest również bezpieczeństwo obrotu wykluczające zakup falszerstw, którymi "zalany" jest polski rynek sztuki. W przypadkach dyskusyjnych istnieje ponadto możliwość zwrotu zakupionego obiektu w określonym przez Galerię i Klienta czasie.

    Galeria oferując obiekty swoje, jak również doradzając w zakupie dzieł sztuki w innych firmach, koordynując wszelkie handlowo-artystyczne poczynania, jest w stanie nie tylko wypełnić działaniem przedstawioną wyżej ofertę, ale również zapoczątkować i rozwinąć artystycznie jednolitą, konsekwentną tematycznie, stylistycznie i jakościowo kolekcję.

 • Edwin Nowacki (17k) Edwin Nowacki

  Galeria Edwin Nowacki
  Dzieła Sztuki Antyki

  61-772 Poznań
  , Stary Rynek 82
  Tel: +48(0)61 853 20 17
  Fax +48(0)61 855 10 59
  E-mail

  Komoda
 (3.4k) Komoda
  Barok, orzech z intarsją
  Data: połowa 18 wieku
  Wymiary: 80 x 114 x 67 cm
   
  Wojciech Kossak
 (3.9k) Artist: Wojciech Kossak
  Tytuł: Wspólny posiłek
  Technika: olej na tekturze
  Format: 24 x 24 cm
   
  Porcelanowa waza
 (2.3k) Porcelanowa waza
  Miśnia
  Wysokość: 27.5 cm
  Data: 19 wiek

  POLSKIE ANTYKI

  © 1998-2001 Internet Navigator System