Justyna Kopecka przy pracy
 Justyna Kopecka Dzieła English

 Urodzona w 1975r. w Warszawie. W 1990r. podjęła naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im.Wojciecha Gersona w Warszawie. Od roku 1996 studia na wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - pracownia dyplomowa w zakresie grafiki warsztatowej u profesora Rafała Strenta. Aneks w pracowni ilustracji książkowej u prof.Janusza Stannego.

 W wielu pracach powraca motyw tancerki umieszczanej w miejscach niebezpiecznych, ryzykującej swe życie dla wykonania jeszcze jednej akrobacji będącej symbolem celu jej istnienia.

 W licznych grafikach pojawiają się elementy roślinne - wpływ sztuki secesji . Przyroda towarzyszy czlowiekowi, nie zawsze będąc mu przychylna. Niekiedy jej potęga przytłacza go swym ogromem, dławiąc jego wolność. Aby się uwolnić z gąszczu dmuchawców, nazbyt wybujałych traw i zarośli, maleńka postać ludzka stara się wspiąć wyżej. Napotyka na swej drodze ucieczki drabiny, belki. Są one dla niej wybawieniem i pułapką, gdyż wchodzenie po nich do góry kosztuje mnóstwo wysiłku, a na samym szczycie czeka równie niebezpieczna egzystencja.

Prace J. Kopeckiej * GRAFIKA POLSKA

INDEX  KATALOG  POLSKA  BIZNES  LINKI  OGŁOSZENIA

© 1998-2001 Internet Navigator System