Zbigniew Reszka (3.2k)
  Zbigniew Reszka INDEX  KATALOG  POLSKA  FOTOGRAFIA  LINKI  OGŁOSZENIA English

Zbigniew Reszka niedoszły malarz zaczął zajmować się fotografią, zafascynowany możliwością bezpośredniego kontaktu z modelem i szybkim efektem twórczym. Jego czarno-białe fotografie zawierają niezwykłą siłę ekspresji, szczególnie te wzbogacone odautorskim komentarzem, który artysta wydrapuje na kliszach.

   Dla Reszki kontakt duchowy z modelem stanowi najważniejszy aspekt kreacji dzieła. Swój cel artystyczny osiąga, skłaniając modeli do poszukiwania coraz intymniejszych doznań. Po aparat fotograficzny sięga dopiero podczas trzeciej lub czwartej sesji, kiedy model w pełni realizuje wizję narzuconą mu przez artystę.

  "Niektóre modelki nie są świadome efektu końcowego sesji. Po obejrzeniu zdjęć uważają, że są przerażające. Inne realizują się poprzez zdjęcia, które są czymś więcej niż zwykłymi aktami, dążą do abstrakcji. I takie modelki wracają do mnie, niejednokrotnie przyprowadzają także swoich przyjaciół".

  Na drodze zawodowej Reszka wiązał się z różnymi artystycznymi grupami, takimi jak Zwyczajna 44 (1983) czy Klub 6x6 (1984). Ostatnie wystawy odbyły się w Polskim Ośrodku Kulturalnym w Rzymie (1996) oraz w Polskim Ośrodku Kulturalnym w Paryżu (1997). Prace artysty znajdują się w prywatnych galeriach w Niemczech, Francji,Anglii, Szwajcarii, Holandii, Finlandii oraz Japonii.

  Reszka jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Posiada studio w Warszawie; swoje przedsięwzięcia artystyczne finansuje dzięki zleceniom komercyjnym.

Zbigniew Reszka (33.3k)Zbigniew Reszka

FOTOGRAFIA

© Art Navigator